Spotkanie Czwartkowe "KOGI" 2019-02-07

Data dodania: 2019-02-07 10:20:25

.      .  Informacja po spotkaniu.

 

.    Czwartkowe spotkanie KOGI, które odbyło się 7 lutego 2019 roku i było bardzo miłe z uwabi na fakt, że zaszczycił nas swoją obecnością kol. Jerzy Litwin, którego pamietamy doskonale ze wielu spotkań tematycznych na których bywaliśmy jako KOGA, spotkań organizowanych przez kol. Jerzego - dyrektora Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.  Kol. Jerzy Litwin jest naszym wielkim przyjacielem uczestniczącym w  czwartkowych spotkaniach KOGI, mimo ograniczeń czasowych wynikających z ogromu obowiązków ciążących na Nim jako dyrektora NMM. Jerzy poinformował nas, że od tego momentu będzie uczestniczył w naszych spotkaniach jescze częściej co ucieszyło nas ogromnie. .   

   

.     Bardzo dziękujemy również kilku naszym innym Kolegom, którzy 7 lutego po raz pierwszy byli na naszym spotkaniu. Dziękujem im serdecznie. Zawsze będą mile widziani na naszych spotkaniach.

      

.                                                 

 Zdjęcia ze Spotkania w dniu 2019-02-07 patrz - zakładka Galeria,  i wybierz  -  Spotkanie Czwartkowe "KOGI" 2019-02-07 

 ==================================================================

Poniżej tekst zaproszenia na nasze spotkanie czwartkowe KOGI które odbyło sie 2019-02-07.

Tekst publikowany na stronie KOGI od 2019-02-05

Zaproszenie na spotkanie.   

Serdecznie zapraszamy Szanowne Koleżanki i Kolegów na nasze lutowe spotkanie czwartkowe KOGI, które odbędzie się 7 lutego o godz. 16:30 w Sopocie w restauracji MeksykańskiejDla przejrzystości podajemy, że restauracja Meksykańska znajduje się w budynku na końcu ul. Monte Cassino.  Idąc ulicą Monte Cassino od strony torów kolejowych w dół  do końca, mijamy po drodze po lewej stronie, słynny obecnie, krzywy dom i dalej, po tej samej stronie, około 20 metrów dalej, jest dawny dom towarowy a vis a vis tego domu jest Meksykańska. Restauracja ta mieści się w tym samym budynku co słynny SPATiF. SPATiF jest na piętrze tego budynku a pod nim Meksykańska.

.     Będzie to spotkanie poświęcone wydarzeniom z przełomu roku.

.        W programie spotkanie:

.   1. Główny temat to ciąg dalszy informacji o Zjeździe Absolwentów BO / IO roczników, którzy ukończyli studia w latach 1969 – 1975

.        Potwierdzamy datę zjazdu - 21 wrzesień 2019r. a także zarezerwowane już miejsce naszej biesiady towarzyskiej – Jelitkowo Dom Wypoczynkowy RZEMIEŚLNIK. Ten sam, w którym biesiadowaliśmy na poprzednim naszym Zjeździe w roku 2013. Na spotkaniu podamy więcej szczegółów.

.        Ponawiamy prośbę kierowaną do Koleżanek i Kolegów o napisanie krótkich  ( około 2 strony A4 czcionka Times New Roman wielkość czcionki 10 interlinia pojedyncza  ) wspomnień z okresu studiów i/lub życia zawodowego. Piszmy naszą historię – okrętowców, którzy pracowali w okrętownictwie i gospodarce morskiej , którzy pracują tam nadal, jak również historie okrętowców, którzy pracowali i tych którzy nadal jeszcze pracują w zawodach poza okrętownictwem. Dokumentujmy dzieje naszej Uczelni naszego Wydziału. To co napiszemy opublikujemy w książce, którą planujemy wydać na okoliczność przyszłorocznego naszego Zjazdu. Apelujemy o udostępnienie nam zdjęć z okresu studiów oraz z okresu działalności zawodowej i społecznej.

.        Bardzo prosimy Koleżanki i Kolegów o propozycje tematyczne związane ze Zjazdem. Zgodnie z tym co proponowaliśmy poprzednio Zjazd planowany jest w części oficjalnej na Politechnice Gdańskiej na naszym Wydziale a część towarzyska, tak jak wyżej napisano, w Gdańsku Jelitkowie Dom Wypoczynkowy „Rzemieślnik” zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Zjazd będzie jednodniowy z możliwością przenocowania w Rzemieślniku z piątku na sobotę a także z soboty na niedziele. Po śniadaniu w niedziele i po zajęciach w grupach oraz spacerze po plaży rozstaniemy się z życzeniami DO ZOBACZENIA NA NASTĘPNYM ZJAZDIE.

.        Oczekujemy na Wasze propozycje dotyczące przebiegu zjazdu wszystkie propozycje życzliwie przeanalizujemy i umieścimy w programie zjazdu.           

.   2. Na spotkanie przyjedzie kol. Andrzej Czubiliński ze Szczecina absolwent Conradinum oraz Wydziału BO PG. Andrzej podzieli się swoimi przemyśleniami na temat Conradinum działającego w obecnej naszej rzeczywistości. W związku z tym Absolwenci Conradinum gremialnie przybywajcie na nasze spotkanie KOGI aby wziąć udział w dyskusji .

.   3. Ciekawi nas czy z naszej grupy Absolwentów BO skupionej wokół KOGI tj. Absolwentów, którzy ukończyli nasz Wydział w latach 1968-1972 jest ktoś, kto odpowiedzieł na apel Katarzyny Końieczka i Erazma Wociecha Felcyna dotyczący wydarzeń marcowych w 1968 roku. Apel ten, jeszcze raz, zamieszczam poniżej w całości: 

.   W zwiazku z faktem, ze w Ksiazce „Marzec 1968 na Politechnice Gdanskiej oczami uczestnikow“ zostala zamieszczona tylko czesc przygotowanego przez nas materialu ilustracyjnego, Pan Erazm Wojciech Felcyn (EWF) i ja (KK) planujemy przygotowanie albumu z materialem zdjeciowym dot. wydarzen Marca 1968.

.   Album ten zawieralby – jesli nie mieliby Panstwo nic przeciwko temu – caly material zdjeciowy/skany dokumentow, etc., ktore zostaly przygotowane dla  Ksiazki „Marzec 1968 na Politechnice Gdanskiej oczami uczestnikow” (w lutym 2018 przekazalam Wydawcy ok. 80 zdjec/skanow dokumentow, jednak ze wzgledu na podjecie przez Wydawce decyzji o zmniejszeniu objetosci wkladki zdjeciowej, w Ksiazce wydrukowane zostalo ostatecznie tylko ok. 30% dostarczonego przez nas materialu).

.   4. Nadal informujemy o trwających jeszcze promocjach książek:                                                            

Szczegóły dotyczące książek - patrz wiadomość o październikowym spotkaniu tj. Spotkanie Czwartkowe "KOGI" 2018-10-04 oraz  w galerii zdjęć pt. Spotkanie Czwartkowe "KOGI" 2018-10-04.

.                 Zapraszamy gorąco do uczestnictwa w naszym lutowym spotkaniu. 

.

.                         Zarząd Bractwa Okrętowego „KOGA” Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej Wydziału Budowy Okrętów

.                                 www.koga-pg.pl/newkoga/

.                          e-mail - za pomocą tej strony internetowej. W tym celu otwórz zakładkę KONTAKT

.                        +48 608-535-066